Web Tasarımı Hizmetleri


Hazırlanacak bir web sitesinin maliyetleri nedir?

Bu tamamen sizin taleplerinize bağlıdır. Bir web sitesinin yayını için üç bileşenin tamamlanması gerekmektedir.

1.olarak alan adı (firmamadı.com.tr veya firmaadı.com,net,org …) şeklinde isim hakkının kiralanmasıdır. Bu Türkiye’de ODTÜ tarafından verilen bir hizmettir. Firma adına alınacak bir isim hakkı yıllık 10 dolar ile 200 Dolar Arasındadır.

2.Olarak alan adı barındırma ki bu,

3.Olarak tanımlanacak olan tasarım ile doğrudan ilişkisi vardır.

blank

Bu tür web sitesi oluşturulurken gizli maliyetler var mıdır?

Yapılacak görüşme neticesinde, belirlenen ihtiyaçlar dahilinde herhangi bir bedel oluşması söz konusu değildir. Ayrıca iyi niyet çerçevesi ve hizmetin devamlılığı açısından oluşabilecek bazı ek maliyetler müşteriye yansıtılmamaktadır.

Ben kendi alan adıma sahip olacak mıyım?

Bu sorunun cevabı sadece bize özel değildir. Herhangi bir firmadan Internet çözümlerine yönelik hizmet almadan önce bazı adımları kontrol etmeniz mutlaka gereklidir. Firmamız size üç adımdan oluşan hizmetin tamamını sunabilmektedir. Her bir adım için işlem farklıdır. Bunları söyle açıklayabiliriz.

Alan Adı (Domain name);

Bu işlem biz ve bizim gibi bir çok firma için sadece aracılık hizmetini içermektedir. Yapmanız gereken tüm kontrolün sizde olmasını sağlamak ve belli bir süre için bazı işlemlere bizi yetkili kılmanızdır.

Barındırma (Hosting);

Bu hizmet 1 yıllık olarak yapılmaktadır ve sorumluluğun tamamı firmamıza aittir. Belirlenen dönem içerisinde hizmet akdinin sona erdirilmesi ve/veya başka bir barındırma hizmeti veren firmaya yönlendirilmesi tamamen alan adına sahip olmanıza bağlıdır. Biz 30 gün geri ödemesi garantisi vermekteyiz.

Tasarım (Design);

Bu hizmet süre ile tanımlı değildir. Sizin için tasarlanmış bir web sitesi size medya olarak verilmektedir. Bu tasarım üzerinde ki hatalar 3 ay süre ile firmamız güvencesi altındadır. Değişiklik talepleri de gene aynı süre içersinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Müşterilerim web sayfası üzerinden benimle temas kurabilir mi?

Evet. Hazırlanacak web sayfası üzerinden müşterileriniz size e-posta aracılığı ile ulaşabilecekleri gibi bu bilgiler istenmesi halinde bir veritabanı uygulaması ile de saklanabilecektir.

Eğer gelecekte sitemi geliştirmek istersem ne olacak?

Tasarlanan bir web sitesi öncelikle sizin kurumsal kimliğinizi ifade etmektedir. Hazırlanacak web sitesi için tüm bilgilerin tam olarak toplanmış olması şarttır. Eğer bu gerçekleşmiş ve hazır ise tasarım doğru olacaktır. Dolayısı ile bunun üzerine yapılacak geliştirme çalışmaları da başarılı olacaktır. Ayrıca bir web sitesinin e-katalog olarak adlandırdığımız bölümleri tamamen farklı bir yapı oluşturmaktadır. Burada hedef değişen ve gelişen müşteri profiline göre kendini tekrarlamayan öğeler içermelidir.

Web Tasarımı Teklifi Almak için Tıklayınız…