7 Olağanüstü Web Tasarım Araçları


Teknoloji bugünün dünyasındaki web tasarım araçlarında ilerlemeye devam ediyor. Her geçen gün gelişen bir çevrimiçi ortamda tasarımcılara yardımcı olmak için şirketin her ay yeni araçları serbest bırakması var. Geliştirici ve tasarımcı arasındaki çizgiler bulanık olmaya devam ederken, ticaretin araçları da değişiyor. İşte size projelerinize değer katan yedi üstün web aracı.

# 1 Model Lab

Brad Frost ve Dave Olsen tarafından geliştirilen desene dayalı tasarım aracı, atom tasarımı üzerine kurulmuştur. Bu tasarım ilkesi minimalist bir çerçeveye kadar bir tasarım çizer ve son tasarım şablonunu oluşturana kadar bileşenleri ekler.

Bu tamamen genişletilebilir araç, sistemin tamamen yanıt verdiğinden emin olmak için kullanıcı arayüzü kalıplarını birbirinin içine yerleştirebilmenizi, dinamik verilerle ve cihazla alakasız görünüm penceresi boyutlandırma araçlarıyla tasarlanmanızı sağlar.

# 2 Avocode

Avocode, kullanıcı dostu bir araçtır, ön uç geliştiricilerine doğrudan Sketch veya Photoshop dosyalarından tek bir tıklama ile kodlama yapmanıza yardımcı olur. Avokode, PNG şapkasını ve şapkasını geliştiren ekibin aynısıdır ve bu uygulama için dışa aktarma işlemi basit ve zahmetsizdir. Araç, tüm dosyaları analiz eder ve güzel tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü içerisinde bir araya getirir.

Avocode ile, standart olarak SVG’yi kullanarak, dışa aktarma ve varlıkları denetleyebilirsiniz. Tasarımın öğelerini bir metin düzenleyiciye kopyalayıp istediğiniz yazı tipini ve metni oluşturun. Avocode, her iki tarafın olağanüstü web sitesi tasarımları oluşturma boşluğunu köprü kurarak geliştiriciler ve tasarımcılar için çok yönlü bir araçtır.

# 3 Vivaldi

Bu yıldırım hızlı tarayıcı aracı, tamamen özelleştirilebilir ve UI ve Node.js’yi oluşturmak için React ve JavaScript ile birlikte oluşturulmuştur ve ayrıca NPM modülleri içerir. Vivaldi, Opera’yı tasarlayan aynı ekiple ve sekmelerin döşenmesi ve yığınlanması, not alınması ve yer imleri yerleştirilmesi için bir kontrol paneli gibi güçlü özelliklere sahip olması sayesinde pürüzsüz göz atıyor.

# 4 Form

Bu prototipleme aracı, üretimde elde ettiklerinize daha yakın tasarımlar yaratmak için bir dizi tasarım ve kodu bir araya getiren tasarım araçları için standart belirler. Katman paleti veya araç çubuğu yok; Formu, aracı içine grafik ithal ederek ve ardından etkileşimler ve hareketler yaratmak için yamalar kullanarak çalışır. Tasarımcılar doğrudan yapım üzerinde çalışabilirken, kodlayıcıların diğer karmaşık problemlerle uğraşmak için daha fazla zamanı vardır.

# 5 Macaw

Tasarımcılar şimdi Macaw ile herhangi bir koda dokunmadan hiç de olağanüstü tasarımlar oluşturabilirler. Tasarımların tüm cihazlarda görsel bir bileşeni var ve Macaw’la ilgili en iyi şey, kullanıcı arayüzünün kullanıcı dostu nitelikte olması. Temel bir öğreticiyle, tam işlevsel bir şablon oluşturmak için otuz dakika kadar devam edebilirsiniz. Araç kullanımı çok basittir ve düzenini ayarlamanıza ve değişikliklerin gerçek zamanlı olarak nasıl temsil edildiğini görmenize olanak tanıyan tanıdık bir hissi vardır.

Macaw, tasarımcıların sürecin gelişme süreciyle uğraşmak zorunda kalmadan duyarlı web siteleri oluşturmalarına olanak tanır. Bu uygulama, semantik ve iyi yapılandırılmış kod üretme kabiliyetine sahiptir; bu da genellikle benzer diğer araçların mücadele ettiği süreçtir.

# 6 Webflow

Bu web uygulaması, tasarımcıların herhangi bir kodla çalışmaya gerek kalmadan üretim hazır web siteleri oluşturmalarına olanak tanır. UI kullanıcıya göz kamaştırıcı değildir ve tasarımı odaklanmaya devam etmenize izin verir. Kesme noktalarında tasarıma bakın ve görüntüleme alanı boyu üzerinde tam kontrol ile önizleme yapın. Kullanışlı sürükleme ve bırakma özelliği, tasarımcıyı biraz sınırlayabilir, ancak gücünden yoksun olanı basitlikle örtüşür. Bu araç prototip oluşturmak ve tasarımcıların kodlamanın önemini anlamalarına yardımcı olmak için mükemmeldir.

# 7 Corel Paintshop Pro

Klasik tasarım aracı Corel Draw, her zaman olağanüstü görüntüleri zahmetsizce yaratmak için bir tasarım favorisi olmuştur. Bu araç yıllık Adobe Photoshop aboneliğinden daha düşük maliyetlidir ve kalıcı bir lisansa sahiptir. Paintshop Pro Ham dosya düzenleme, metin ekleme ve lens düzeltme özellikleri gibi diğer önemli özelliklere sahip en iyi fiyatlı para resim düzenleyicisidir.

Sonuç
Verimliliğinizi arttırarak ve tasarımcılar ile geliştiriciler arasındaki iletişimi geliştirerek web sitenizin tasarımından en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak yedi tasarım aracı var.