e-Ticaret Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler


e-Ticaret Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler; eTicaret rekabetçi bir endüstridir, bu nedenle web sitenizi müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre şekillendirmek, iş dünyası için önemlidir. Müşterinizin ihtiyaç duyduğu, istediği ve beklediği şeyleri vermek için sitenizin neler içermesi gerektiği ile ilgili genel bir bakış.

Çekici Görünüm ve Tasarım

İlk izlenimler genellikle en büyük gösterimlerdir, bu nedenle müşterilerinizin sitenizle ilgili iyi bir izlenim bıraktığından emin olun. Düzeni basit ve gezinmek kolay, ancak çekici olması gerekir. Ürünlerinizin yüksek kaliteli görüntülerini kullanın ve ana sayfanızda özellikli ürünleri görüntüleyin. Kısa müşteri yorumları, mağaza derecelendirmeleri ve güvenlik rozetleri de ilk ziyaretinizde size güvenilirlik getirir. Ev adı değilseniz bu özellikle önemlidir.

Kolay Tarama ve Arama

Tasarımınızın bir kısmı web sitenizi kullanıcı dostu ve gezinmeyi kolaylaştırıyor olmalıdır. Müşterilerin kategorilere veya markaya göre ürünlere göz atmasına ve bunları alaka düzeyine, fiyata vb. Göre sıralamasına izin verin. Bir arama özelliği, doğru ürün açıklamaları ile birlikte müşterilerin aradıklarını tam olarak bulmalarını ve bulmalarını kolaylaştıracaktır. Ürün açıklamaları, özet olarak bilgilendirici olmalı ve ürün hakkında gerekli tüm bilgileri vermelidir.

Fiyat ve Nakliye Bilgilerini Temizle

“Nakliye ve vergi eklemelerinden dolayı fiyatların beklenmeyen enflasyonu” olan “Sticker şoku”, çevrimiçi alışveriş yapanların sıklıkla alışveriş merkezlerini terk etmesine ve başka yerlerde alışveriş yapmalarına neden olur. Şok faktörünü en aza indirgemek için, ekran fiyatlarına vergiler ekleyin. Müşterilere miktara, nakliye ve işleme gereksinimlerine dayanan toplam maliyet tahmini vermek için bir maliyet hesaplayıcısı kullanmak, ödeme terkini önemli ölçüde azaltacaktır.

Güvenilir Ödeme Seçenekleri

Müşteriler kendilerine sunulan çeşitli ödeme seçeneklerine sahip olmaktan hoşlanıyor, ancak bunun ötesinde, ödemeyi seçtikleri ancak bilgilerinin gizli kalacağını bilmek istiyorlar. Ödeme Gateway Hizmetleri, müşterilerinize yüksek dereceli şifreleme ve dolandırıcılık koruması yoluyla ihtiyaç duydukları güvenliği sunuyor. Bir tüccar olarak, gelen ve giden ödemeler üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve sanal terminalinde istediğiniz zaman herhangi bir yerden ödeme geçmişi görüntüleyebilirsiniz. Müşterilerinize güven vermek için sitenize görüntülenecek güvenilir bir tüccar belgesi de verilir.

Sitenin Hızı

Birkaç saniyede çok fazla fark olması gerekmiyor gibi görünmesine rağmen, site hızı dönüşüm oranlarında büyük bir faktördür. Sayfaların yüklenmesi bir veya iki saniyeden fazla sürmeyle daha hızlı bir web sitesi, yavaş olanlardan daha başarılı olur. Sitenizi hızlandırabileceğiniz iki hızlı ve kolay yol, gereksiz eklentileri atarak ve bir CDN kullanarak başarmaktır. Resimlerinizin hızlı yüklendiğinden ve hala yüksek kalitede olduğundan emin olmak için JPG veya PNG formatlarını kullandığınızdan emin olun.

Sosyal medya

Öyle görünüyor ki, sosyal medya, kendi kendini tanıtmanın mükemmel bir aracı değildir. Araştırmaya göre, çevrimiçi satın alımların% 20’si sosyal medyaya göz attıktan sonra yapılmaktadır. İnsanlar kamuoyu tarafından çok fazla mağaza açtığından, bir postayı arkadaşlarınızın paylaştığı sitenizle veya sitenizle ilgili olarak yanıtlamanız muhtemeldir. Takip eden bir sosyal medya, müşterilerinizin haberlerden haberdar edilmesini ve özel fırsatları ve promosyonları tanıtmanın en iyi yollarından biridir.

Ürün seçimi

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olmak satışlarda mantıklıdır – mevcut olan daha fazla seçenek, daha olası müşterilerin seçimidir. Ancak, pek çok ürün ezici olabilir ve karar verme sürecini engelleyebildiğinden, her zaman bu şekilde çalışmaz. Çok fazla ürün envanterinizi de etkileyebilir ve müşteri memnuniyetini ve derecelendirmelerinizi aşağı çekecek müşterilere ürün sunmanın gecikmesine neden olabilir. Lojistik için donanımlıysanız ve ürünlerinizi sınırlamıyorsanız, sonuçları sayfa başına sınırla, böylece kullanıcılar sadece bir kerede bir avuç görürler.

Cihazlar Arası Uyumlu

Doğal olarak, sitenizin en popüler tarayıcılarla (Chrome, Safari, Opera, Firefox) ve mümkün olduğunca diğerleriyle uyumlu olmasını ve hedef pazarınızı sınırlamamasını isteyeceksiniz. Kesinlikle gerekli olan başka bir şey, mobil cihazlara uygun bir sitedir. Çevrimiçi işlemler artık bir akıllı telefon veya tablette çok daha sık yapılmaktadır. Mobil cihazlara uygun bir site veya mobil sürüm bu işlemi kolaylaştırıyor. Daha da iyisi: Mağazanız için, müşterilerinizden bir dakika uzakta durmanız için bir uygulama oluşturun.

Görsel açıdan çekici ve göz atması kolay hızlı bir site, müşterileri cezbedecektir. Aradıkları bir sonraki şey ürünleriniz. Bu nedenle, rekabetçi fiyatlarla iyi bir seçim yaptığınızdan emin olun. Sonunda herkes freebie sever, bu nedenle 1 fırsattan 2’sini, bonus ürünleri ve belirli bir miktarda satın alımlarda ücretsiz gönderimle avantaj sağlayın.