Web Sitenizin Fotoğraf ve Görüntülere Neden İhtiyacı Var?


Şirketiniz için mükemmel bir web sitesi kurmak için zaman ve enerji harcadınız. Site sorunsuz çalışıyor; sayfalar hızlı bir şekilde yükleniyor ve sorunsuz ve kullanıcı dostu. Peki ya peki fotoğrafları? Her sayfaya fotoğraf ve resim eklemediyseniz, düzeninizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İşte web sitenizin neden fotoğraflara ihtiyacı olduğuna bir göz atın.

Görüntüleme Miktarını Artırmak

Web siteleri söz konusu olduğunda, en önemli istatistiklerden biri, aldığı görüşlerin miktarıdır. İşletmeler sürekli görüşlerini artırmaya ve sitelerine olan ilgiyi artırmaya çalışmaktadır. Görüntüler tam olarak bunu yapabilir. Bir çalışmaya göre, görüntüler aslında sitenizin aldığı görüntü sayısını ikiye katlayabilir. Göz ardı edilmemesi gereken oldukça güçlü bir istatistik.

Google Sıralamanıza Yardım Ediyor
Google sıralamanız, web sitenizin başarısı için oynayan bir diğer faktördür. Hedef her zaman Google’la mümkün olduğunca yüksek sıralamaktır ve görüntüler kesinlikle bunu elde etmenize yardımcı olabilir. Resimlerinizi arama dostu meta verilerle etiketlediğinizden emin olduğunuz sürece, sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olacağını göreceksiniz.

Bir Görüntü Kombinasyonu Kullan
Jenerik ve ürün / hizmet tabanlı görüntülerin bir kombinasyonunu kullanmak iyi bir fikirdir. Genel olanlar sayfaya ilgiyi katabilir ve bir blogda veya yayın sırasında tartıştığınız içeriğe bağlanabilir. Bu arada sunduğunuz ürünlerin ve hizmetlerin resimleri, bu öğelerin canlanmasına ve onları satmanıza yardımcı olmak için yardımcı olacaktır.

Örneğin ayakkabı satan bir web sitesi düşünürseniz, müşterilerin ayakkabıların fotoğrafını görmeden alışveriş yapmaları mümkün değildir. İdeal olarak, çevrimiçi ürünler satıyorsanız, farklı açılardan çekilmiş, her bir öğenin birkaç fotoğrafını eklemek isteyeceksiniz.

Rekabet Gücünü artırır
Web sitenizdeki görüntüleri kullanmaya başlamanın bir başka nedeni, rekabetinizin muhtemelen yapmasının basit bir nedeni. Rekabetçi olabilmek için yalnızca görüntü sunmanın ötesinde, daha iyi, çekici ve daha alakalı olanlarını sunmanız gerekiyor.

Genel ve Hazır Fotoğraflar Nereden Alabilirim?
Şansınız, profesyonel bir fotoğrafçı değilsiniz, yani web siteniz için nereden edinebileceğiniz bu harika ve ilgi çekici fotoğrafların nereden alacağınızı merak ediyorsunuz demektir. Burst size 1.000’den fazla ücretsiz web sitesi hazır seçenekleri sunuyor. Devam edin ve çeşitli kategorilere göz atın ve içeriğinize mükemmel şekilde uyan görüntüler bulun.

Dönüş Görüntülemelerinin Keyfini Çıkarın
Sayfalarınızın her birine fotoğraf ekleyerek, trafiğinizi artırdığınızdan, web sitenizdeki ilgiyi artıracağından ve sitenizi ilk kez kurduğunuzda ne tür bir dönüş yaptınız görmeye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Yazılı içerikle, ziyaretçilerinize güncel ve ilginç şeyler tutmamıza yardımcı olmak için resimlerinizi düzenli olarak güncellemek iyi bir fikirdir. Oyun oynamaktan ve görüntülerle yaratıcı olmaktan korkmayın, yalnızca sayfayla alakalı olduğundan emin olun.