Web Tasarım Becerilerini Geliştirmek İçin İpuçları


Web Tasarım Becerilerini Geliştirmek İçin İpuçları; İş web sitesini tasarlamak hiç de basit olmayan bir şey değildir. Profesyonel tasarım için neyin gerekli olduğuna dair her şeyi bilen birçok profesyonel var. Rekabetin yüksek olması için bir web tasarımı ve marka ajansı bulmak bu kadar zor değil. Kişisel web tasarım becerilerinizi geliştirmeye devam etmek için çok çalışmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yaptın? Çok çalışmanız gerekiyor, ancak burada düşünebilirsiniz bazı ipuçları.

Renk İlaveleri

Gerçekten yaygın bir hata, web sitesini fazla tasarlamaktır. Bu, genellikle çok fazla renk ekledikçe veya çok fazla renkle olur. Gri tonları nasıl kullanacağınızı öğrenmek isteyeceksiniz. Gri tonlamalı tasarım gerçekten iyi bir başlangıç, ardından eklediğiniz tüm tasarım öğelerine renk ekleyebilirsiniz.

Keynote Kullanımı

Öğrenme Photoshop aslında eylemleri, ana sayfaları ve web sitesi prototiplerini çağırmak için kesinlikle gerekli değildir. Keynote, özellikle de mockup’lar oluşturmak istiyorsanız, aynı amaç için uygundur. Web depoları şimdi tel çerçeve, test ve taslak için kullanılabilecek UI tasarım şablonlarına sahiptir.

Web Fontları Deneyimi

Birçok durumda saygı göstermeniz gereken herhangi bir iş stili kılavuzu olmayacak ve kullanacağınız yazı tiplerini belirtecektir. Bu durumda, daha güvenli web yazı tipleriyle başlamanız gerekir. Google Fontlar genellikle web sitenizin tasarımında yazı tiplerini kullanmanın çok güvenli bir yoludur.

Sosyal Medya Simgelerini Ekleme

Birçok durumda, web sitesi, tanıtım stratejisinde sosyal medyayı düzgün şekilde uygulamamasından dolayı yeterli trafik almaz. Modern web tasarımı sosyal medya öğelerini içermelidir. Bu nedenle, sosyal medya simgelerini ve genel web sitesi tasarımıyla mükemmel şekilde eşleşen diğer öğeleri düzgün bir şekilde eklediğinizden emin olmalısınız.

Slayt gösterisini ortadan kaldır

Bir süre önce ev sayfasında dönebilenler veya slayt gösterileri vardı. Bu noktada zamanında kullanışlı ve yenilikçi idi. Sorun şu ki günümüzde insanlar karar vermede çok daha hızlılar. Ana sayfanızda kalmamak ve orada yazılmış her mesajı okumaktan memnun olmayacaklardır. Ziyaretçiler, aradıklarını hızlı bir şekilde bulabiliyor olmalı.

Navigasyonu her zaman basitleştir

Ziyaretçiler günümüzde aradıklarını hızlı bir şekilde bulmak istedikleri için site gezintisi mümkün olduğunca basit olmalıdır. Açılır menüleri ve çok katmanlı menüler ortadan kaldırmak istersiniz. Deneyimli kullanıcılar bunu kullanacaklar. Basitleştirme, etkili olmaya çalışan her web sitesi için kesinlikle gerekli olan bir şeydir; bu nedenle tasarım bunun etrafında toplanmalıdır.

Boş Alan Kullanımı

Web sitesi boşluk kullanımı gerçekten önemli. Bununla birlikte, bu sitenin gerçekten büyük bir bölümünü boş bırakmak istediğiniz anlamına gelmez. Fikir gerçekten iyi bir karışım bulmaktır. Sadece web sayfasının önemli kısımlarına odaklanacak kadar kullanmaya çalışın. Beyaz boşluk bunun için kullanılır.