Yılbaşı Öncesi Web Sitenizde Kullanabilir Fikirler


Yılbaşı Öncesi Web Sitenizde Kullanabilecek Fikirler; Tatil mevsimleri, tüketiciler ve iş sahipleri için inanılmaz derecede önemlidir ve onu çevreleyen alışveriş  dürtüsü, satın alma fenomeni için önemlidir. Tabii, Noel öncesi herkes sevdikleri için bir hediye almak için acele ediyor ancak satışlarınızın artması orada bitmiyor. Gördüğünüz gibi, zaten bu kadar çok harcama yapıyor olmaları nedeniyle, yılın bu bölümünde insanlar indirime ve diğer sezon sonu tekliflerine karşı inanılmaz derecede duyarlıdırlar.

Yine de, bu rakiplerinizin her birinin de bu fırsatı kullanmayı umduğu anlamına gelir. Bu söyleniyor, burada rekabet avantajı kazanmak için web sitenizde kullanabileceğiniz beş parlak tatil sezonu fikri var.

1.Bunu çevrimiçi alışveriş avantajlarıyla sunun

Aklınızda tutmanız gereken ilk şey, geleneksel perakende alışverişlerin müşterilerinizin çoğu için bir gelenek gibi görünebilmesi, bu nedenle çevrimiçi satın alma avantajlarıyla başlamanız gerektiği yönündedir. Tasarruflu gaz, zaman ve hatlardan kaçınma, teklifinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz şeylerden sadece biridir. Bunun dışında, web sitesi gezinme kullanımı kesinlikle Black Friday’de kalabalık bir dükkandan dolaşıyor.

2. Yükleme süreniz üzerinde çalışın

Bir ankete göre, yalnızca 4 saniye yüklenmedikçe, kitlenizin yüzde 25’i web sitenizi terk edecek. Bu, özellikle web sitenizin zaten yükleme süresi ile ilgili sorunları varsa, dikkate almanız gereken bir şeydir. Tatil sezonu size trafikte bir artış getirmekle yükümlüdür, bu nedenle yükleme zaman optimizasyonu önceden yapılmalıdır.

3.Görünürlüğünüzü iyileştirin

Bir çok insanın, tüm seçeneklerini ayrıntılı bir şekilde keşfetmek için sabrına sahip olmadığı bir sır değildir. Bu nedenle, tüm Google aramalarının yaklaşık yüzde 95’i 1. sayfaya, yüzde 33’ü 1 numaralı pozisyona geçiyor. Bu söyleniyor, web sitenizin görünürlüğünü geliştirdiğinden emin olmalısınız ve bunu yapmanın yollarından biri Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gereğidir. Bu şekilde, bir kez tüm e-alışverişçiler, tatil bütçelerini harcayacakları ideal bir yer aramaya başladıklarında, bulmalarını sağlamak oldukça kolaydır.

4.Personalization

İade işi, normal müşterilerinizin yalnızca yüzde 8’inin tüm kârınızın yaklaşık yüzde 40’ına ulaşması nedeniyle inanılmaz derecede kârlı bir fenomendir. Bunun dışında, daha önce sizden bir şeyler satın almış veya en azından mallarınıza gözatanlar hakkında bazı verileriniz olabilir. Bu, artık aramalarını benzer bir şeyle yönlendirme seçeneğine sahip olduğunuz, daha fazla satın alma şansınız olduğu bir şey olduğu anlamına geliyor.

5. Hızlı bir ödeme işlemi

Son olarak, müşterilerinize en uygun alışveriş deneyimini sağlamak için, ödeme işleminizi optimize etmeniz gerekiyor. Başka bir deyişle, mümkün olan en az sayıda adımla bir alışveriş yapmalarını sağlamanız gerekir. Bu şekilde, işlemin ortasında bir yere soğuk ayaklar almanızın yanı sıra olumlu bir müşteri deneyimi (CX) yaratma şansınızı azalttınız, bu da bazılarını geri dönüş müşterilerine dönüştürebilir.

Sonuç olarak
Yukarıda listelenen beşin her biri önümüzdeki sezon oranınızı artırabilir, ancak önümüzdeki tüm seçeneklerin buzdağının bir ucundan başka bir şey değildir. Örneğin, satışlarınızı yeni hediye kartlarıyla artırmayı veya genel CX’i daha mobil dostu bir düzenle daha da geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Yine de, yukarıda tartışılan beş öğe muhtemelen öncelikle çözmeniz gereken konulardır.